X Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny jest wydarzeniem, które już mocno wpisało się w tradycję szkoły i jest
oczekiwany z niecierpliwością przez uczniów oraz rodziców.

Ta cykliczna impreza plenerowa ma na celu integrację społeczności lokalnej. Otwarty charakter „Pikniku” oraz jego uniwersalna formuła przewidująca atrakcje dla starszych i młodszych, zachęciły do uczestnictwa w nim całe rodziny. W bieżącym roku szkolnym 2022/23 piknik odbył się już po raz X.

Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Szkoły Marta Dziura wraz z wicedyrektorem Panią Anną Konieczniak, które to na wstępie podziękowały wszystkim sponsorom, dzięki którym mógł odbyć się nasz festyn.

A byli to :
– Kancelaria Finansowo-Ubezpieczeniowa ALLFINANZ Kaja Wadas-Jagła;
– Auto Partner S.A.;
– Oknoplast Sp. Z o.o. SORBEX;
– SUNŻAL Markizy-Pergole-Dachy Szklane;
– Mała Czarna Agnieszka Adamczyk;
– F.H.U. INTERCOM Mariusz Bednarz;
– Ewelina Piwowarczyk;
– F.H.U. KRZYŚ S.C.;
– OPTYK OKULISTA Jolanta Siembab;
– ZŁOTY RÓG Piekarnia-Cukiernia;
– NZOZ Zdrowie sp.z o. o.;
– sklep” KRASNAL F.U.H. DAGNEZ Agnieszka Mól;
– INTERKONEKT Paweł Barczyk, Tomasz Furman sp.j.;
– Klucze Poligrafii- Studio Druku i Reklamy;
– Saint-Gobein Glass- Jaroszowiec;
– Tymbark-MWS sp. z o. o.;
– Grampi.pl.

Piknik Rodzinny został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Kluczach i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach. Partnerami wydarzenia byli: Centrum Usług Społecznych w Kluczach, Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach, OSP Klucze, Nadleśnictwo Olkusz, Policja, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej „Niezapominajka”, Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze.

Piknik został objęty patronatem honorowym Wójta Gminy Klucze Norberta Bienia.

Pogoda, jak zawsze dopisała, dzięki czemu rodziny mogły oddać się wspólnym zabawom i mile spędzić czas w gronie znajomych oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. A było ich niemało, bowiem w programie zaplanowano liczne propozycje artystyczne i sportowe, konkursy i rozgrywki adresowane do wszystkich uczestników: zawody sportowe, prezentacja szkoły tańca Wena, zabawy i konkursy dla dzieci, pokazy ju-jitsu z UKS Samuraj, zapasy z KS Hardzi, pokazy samoobrony oraz fitness, pokazy straży pożarnej, dmuchanie mega baniek mydlanych, malowanie buziek, skręcanie baloników, animacje, tatuaże brokatowe, chodząca maskotka, niezwykłe doznania wirtualnej rzeczywistości i wiele innych.

W istotę każdego pikniku jest wpisane wspólne biesiadowanie. Wszyscy uczestnicy, młodsi i starsi
uczniowie i ich rodziny chętnie degustowali potrawy i napoje przygotowane specjalnie dla nich przez rodziców naszych uczniów. Nie mogło zabraknąć również grilla z przepysznymi kiełbaskami, kaszanką oraz wspaniałego bigosu. Miłym akcentem było również stoisko z potrawami polskimi i ukraińskimi, oczywiście do degustacji dla każdego.

Finałem pikniku była niespodzianka przygotowana przez Straż Pożarną w Kluczach, która spotkała się z zachwytem wszystkich dzieci. Była to kąpiel w pianie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy. Wierzymy, że za rok piknik będzie równie udany!

Marzena Pilch – Kocjan