Spływ kajakowy po zalewie Pogoria III

Zalew Pogoria III – miejsce wodnego wypoczynku mieszkańców Zagłębia – od lat stał się terenem organizacji spływów kajakowych, w których uczestniczy młodzież Szkoły Podstawowej im JP II w Kluczach.

W tym roku w szkoleniu z technik posługiwania się sprzętem pływającym wzięło udział kilkanaście osób. Uczestnicy spływu przy niemal bezwietrznej i słonecznej pogodzie spędzili na wodzie ponad trzy godziny. Dla wielu kajakarzy był to kolejny tego typu wyjazd, dzięki czemu było im zdecydowanie łatwiej utrzymać kajak na zadanym kursie. Nowicjusze początkowo musieli się trochę pomęczyć, często zmieniając kurs albo „parkując” w szuwarach płosząc biesiadujące tam kaczki.  Jednak po pewnym czasie wszyscy poruszali się już całkiem sprawnie.

Po zakończeniu spływu organizatorzy zorganizowali młodym wodniakom dodatkową atrakcję w postaci wieloosobowej deski typu SUP. To płaska jak stół pompowana deska, z której korzysta się przy pomocy pagajów w pozycji stojącej, klączac lub siedząc. Największą trudnością, jak się okazało, było samo utrzymanie się na pokładzie tego „lotniskowca”.

Jak zawsze wśród uczestników poruszone zostały zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą i korzystania ze sprzętu pływającego.

Atmosfera była wspaniała a kajakarze wracali do domów pełni wrażeń deklarując swój udział w kolejnych spływach.

Wyjazd były zorganizowany przy finansowym wsparciu Uczniowskiego Klubu Sportowego w  Kluczach a warsztaty prowadzili: Grzegorz Kaliś i Hubert Poczęsny.