Drugi wieczorek poetycki

We wtorek w naszej szkole został zorganizowany II wieczorek poetycki „Strofy lokalnych poetów„, w trakcie którego swoją poezję zaprezentowały poetki z Klucz – Olimpia Rychlińska i Jadwiga Konieczniak.
Zgromadzona publiczność zachwycała się pięknem poezji, była bowiem okazja, aby posłuchać wierszy w interpretacji samych autorek. Program wieczoru przewidywał także występ instrumentalny Szymona Tarnówki z klasy 5b i wokalny Emilii Cholewy z klasy 8a.
Ponadto uczeń z klasy 8b Artem Kulachuk i uczennica klasy 5c Sofiia Kulachuk przeczytali wybrane wiersze z tomiku Inny Iwaniuk – dyrektorki partnerskiej szkoły z Tarnopola.
Na koniec zaprezentowała się uczennica klasy 2a Solomiia Stetsko, zdobywczyni tytułu Wicemistrza Recytacji Gminy Klucze.
Spotkanie okazało się nie tylko ucztą dla ducha, ale i dla podniebienia, bo przyjemnie było posłuchać pięknej poezji i piosenki delektując się przepysznymi ciasteczkami i herbatką ?
Całość wydarzenia prowadził Marcin Tomsia, za co serdecznie dziękujemy.
 
Wieczorek został zorganizowany w ramach projektu “Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”.
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19.
Anna Konieczniak