Wizyta Przedszkolaków

Większa część grupy „Biedronki” to starszaki, które już we wrześniu przekroczą próg naszej szkoły jako uczniowie. Od lat prowadzone są zajęcia dla dzieci, aby zniwelować u nich strach przed rozpoczęciem  nowego etapu edukacji.

W tym roku 16 czerwca, klasa 1a przygotowała spotkanie z przedszkolakami.

Serdeczne powitanie grupy „Biedronki” wraz z panią Agnieszką Matysek, odbyło się przy wejściu do naszej szkoły. Następnie każdy uczeń klasy pierwszej utworzył parę z młodszym kolegą lub koleżanką.

Pierwszym etapem wizyty był spacer i zwiedzanie ciekawych miejsc naszej szkoły. „Biedronki” zobaczyły: stołówkę, świetlicę, sklepik szkolny, bibliotekę, nową halę sportową oraz klasy lekcyjne. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda prawdziwa lekcja w szkole z wykorzystaniem interaktywnego monitora dotykowego. Pierwszy raz siedziały w ławkach szkolnych, odpowiadały na pytania i pisały na tablicy.

Następną atrakcją była pracownia komputerowa. Tam starsi koledzy pomagali młodszym w uruchomieniu sprzętu i ćwiczeniach, które bardzo się im podobały. Na pamiątkę wizyty, „Biedronki” otrzymały od pierwszaków własnoręcznie wykonane zakładki do książek.

W bardzo miłej atmosferze czas szybko minął i nasi goście musieli wracać do przedszkola.

Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie nasi młodsi koledzy, przekonali się, że w szkole jest bezpiecznie, miło i ciekawie.

Z radością powitamy ich we wrześniu.

Wychowawca klasy 1a – Anna Góźdź