Narodowe Czytanie 2023, NAD NIEMNEM, SP Klucze 2023

Narodowe Czytanie 2023 – E. Orzeszkowa „Nad Niemnem”

Narodowe Czytanie 2023 – E. Orzeszkowa

„Nad Niemnem”

 W ramach XII edycji Narodowego Czytania 25.09.2023r. w auli naszej szkoły odbyło się wspólne czytanie „Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Teatralno-Literackiego z Olkusza, podobnie jak w ubiegłym roku, odwiedzili nas aktorzy Teatru Zagłębia z Sosnowca, pani Beata Deutschman i pan Przemysław Kania, którzy wspólnie z uczniami naszej szkoły czytali wybrane przez siebie fragmenty powieści. Szkołę reprezentowało ośmioro uczniów klasy VIII: Nikola Dziechciewicz, Jan Gęgotek, Karolina Walnik, Augustyn Brodziński, Jakub Tomsia, Krzysztof Sołtysik, Tatiana Krzysztonek i Aleksander Barakomski  a także pracownicy naszej szkoły: pani dyrektor Marta Dziura, pani Maria Dyduch i pani Renata Zawisz.

Renata Zawisz