Poznaj Warszawę - wycieczka klas siódmych do stolicy, SP Klucze 2023

Poznaj Warszawę – wycieczka klas siódmych do stolicy

Poznaj Warszawę

– wycieczka klas siódmych do stolicy

W dniach 20-22 września 2023 roku klasy siódme udały  się na wymarzoną wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano w środę wyjechaliśmy spod naszej szkoły i po kilku godzinach  dotarliśmy do stolicy.

Pierwszym miejscem jakie odwiedziliśmy było Centrum Nauki Kopernik. Mogliśmy tam wykonywać przeróżne doświadczenia. Miejsce to  zrobiło na nas duże wrażenie. Kolejnym punktem wycieczki był słynny Cmentarz Powązkowski, gdzie spoczywa wielu znanych Polaków. Tego dnia zdołaliśmy jeszcze zobaczyć Bibliotekę Akademicką z wyjątkowym ogrodem na dachu.

Następnego dnia zwiedzanie rozpoczęliśmy od Pałacu w Wilanowie oraz Łazienek Królewskich. Następnie udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki gdzie mieliśmy okazję podziwiać panoramę Warszawy z tarasu widokowego.

Ostatni dzień wycieczki to wizyta w  Zamku Królewskim i urzekające Stare Miasto, którego historię poznaliśmy. Byliśmy także przy słynnym Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie obserwowaliśmy zmianę warty. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Miejsce to zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie i długo było przez nas komentowane. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wycieczka do stolicy naszego kraju była bardzo udana, zobaczyliśmy mnóstwo pięknych i ciekawych miejsc. Poznaliśmy historię Warszawy i Polski. Mieliśmy okazję spędzić ze sobą miło czas i umocnić naszą przyjaźń. Uważam, że wycieczka do Warszawy wszystkich zadowoliła i bardzo chciałabym tam jeszcze kiedyś pojechać.

Maria Ziaja

klasa 7a

Wyjazd do Warszawy został dofinasowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z programu „Poznaj Polskę”