Podsumowanie II Powiatowego Turnieju Frazeologicznego

II Powiatowego Turnieju Frazeologicznego

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się podsumowanie II Powiatowego Turnieju Frazeologicznego. ??
Po przywitaniu gości przez panią dyrektor Martę Dziura, na deskach szkolnej auli uczniowie wystawili spektakl „Sensacja w kurniku” w reżyserii aktora Teatru Zagłębia w Sosnowcu i prezesa Stowarzyszenie Teatralno-Literackie Przemysława Kani. ? Doskonały humor, gry słowne, dialogi pełne dowcipu i mądrości, pasja i zadowolenie występujących uczniów sprawiły, że spektakl bardzo spodobał się publiczności. Wielkie brawa dla reżysera i aktorów ! ?
?? Kolejnym punktem programu było wręczenie dyplomów i nagród laureatom turnieju – mistrzom frazeologii oraz podziękowań dla nauczycieli. ??
Z wynikami można zapoznać się poniżej:
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zaangażowania i życzymy dalszych sukcesów na polu językowych zmagań. Dziękujemy także całemu jury za poświęcony czas i zaangażowanie w ocenę prac. ❤
W wydarzeniu wzięli udział: starosta olkuski Bogumił Sobczyk, wicestarosta Paulina Polak, wiceprzewodniczący rady powiatu olkuskiego Kamil Wołek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Jarosława Kraszewska, wiceprezes Stowarzyszenia Teatralno – Literackiego Marcin Tomsia, przewodnicząca Rady Rodziców Iwona Kulawik, artysta plastyk Gminnego Ośrodka Kultury Anna Płachecka – Śniadach, wiceprezes Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze Iga Szeląg, dyrektorzy nagrodzonych szkół, nauczyciele i laureaci II Powiatowego Turnieju Frazeologicznego, aktorzy występujący w spektaklu, nauczyciele i uczniowie klas VI szkoły podstawowej w Kluczach.
Finał turnieju przygotowali: Anna Konieczniak (pomysłodawca i organizator turnieju), Renata Zawisz (organizator), Przemysław Kania (reżyser spektaklu), Maria Dyduch (kostiumy).
Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Urząd Gminy Klucze, Gminny Zespół Oświaty, Szkoła Podstawowa w Kluczach.
Materiały do konkursu plastycznego zapewnione zostały przez Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk, Wójt Gminy Klucze Norbert Bień.
Partnerem turnieju frazeologicznego było Stowarzyszenie Teatralno-Literackie.

Tekst: Anna Konieczniak
Zdjęcia: Powiat Olkuski