Konkurs Mały Mistrz Pięknego Czytania - Wyróżnienie Hani, SP Klucze 2024

Konkurs Mały Mistrz Pięknego Czytania – Wyróżnienie Hani

Konkurs Mały Mistrz Pięknego Czytania

22 marca 2024 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu odbyło się wręczenie nagród laureatom I edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego MAŁY MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas od III do V ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Zadaniem uczestników było nagranie 4-minutowego filmu, wykonanego na nośniku cyfrowym: kamerą, aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym, na którym uczeń czyta fragment „Legend polskich” Wandy Chotomskiej. Jury w składzie:

  • Marida Zoń – Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu

  • Agnieszka Kowal – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Nr 3 im. A. Kocjana

  • Beata Dziąbek – Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu

oceniało aż 387 filmów, w tym 18 nagranych przez uczniów naszej szkoły. Uczniowie ci to: Zofia Pałka, Maria Stawiarska, Antoni Strózik, Maja Zub z kl. III a, Maja Mendrek, Franciszek Grzanka z kl. III b, Iga Kaczówka, Zofia Skubis, Hanna Dyduch, Aleksandra Wysmułek z kl. IV a, Maja Pacia z kl. IV b, Franciszek Banaś, Katarzyna Mrówka, Wojciech Woskowicz z kl. V a, Adam Barczyk, Maja Głowacka, Hanna Kryger, Alan Plich z kl. V c.

Miło nam poinformować, że Hanna Dyduch z kl. IV a znalazła się wśród laureatów i otrzymała wyróżnienie.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu

Gratulujemy Hani i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Renata Zawisz