Światowy Dzień Książki i Praw autorskich, SP Klucze 2024

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W dniu 23.04.2024r. w naszej szkolnej bibliotece świętowaliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO w celu promowania czytelnictwa, ochrony praw autorskich oraz zachęcania ludzi do częstszych wizyt w bibliotekach i księgarniach. Nieprzypadkowo wybrano 23 kwietnia. To ważna data w historii literatury światowej: śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira a także śmierci Inki Garcilasa de la Vegi. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one odwzajemniają się książką.

My również zachęcaliśmy wszystkich do odwiedzenia naszej szkolnej biblioteki. Każda osoba, która wypożyczyła książkę otrzymywała symboliczną czerwona różę ze słodkościami.

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie słodyczy!

Maria Dyduch

Renata Zawisz