Małopolski Konkurs Recytatorski "Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym"

Małopolski Konkurs Recytatorski „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”

Małopolski Konkurs Recytatorski

„Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”

9 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym” organizowanego  przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a koordynowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Każdy z uczestników miał za zadanie zaprezentować przed jury (p. Anna Barczyk, p. Iwona Boruń, p. Renata Zawisz) dwa wybrane utwory z twórczości: Aleksandra Fredry, Włodzimierza Przerwy-Tetmajera lub Wisławy Szymborskiej.  Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z tym wyzwaniem, ale tylko trzech recytatorów mogło się zakwalifikować do etapu gminnego.

Na ogłoszonej 13 września liście uczestników etapu gminnego znaleźli się: Amelia Barczyk kl. VIb, Julia Szarek kl. VIb i Bartosz Wydmański  kl. VIc  (opiekun: p. A. Konieczniak).

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursu.

Opracowała: Iwona Boruń

Małopolski Konkurs Recytatorski "Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym", SP Klucze 2023